Blue Flower


 

Sonda ciśnieniowa

 

 

sonda ciśnieniowa 1

 

 

Sonda poziomu paliwa CS-26 przeznaczona jest do pomiaru poziomu paliwa w zbiornikach pojazdów samochodowych, maszyn roboczych i lokomotyw. Sondy posiadają homologację wydaną przez Ministerstwo transportu.

 

Budowa i zasada działania

Pomiar poziomu za pomocą sondy CS-26 realizowany jest z wykorzystaniem prostej zależności między wysokością słupa cieczy a wywołanym ciśnieniem hydrostatycznym. Sonda składa się z dwóch części: części czujnikowej umieszczonej w stalowej rurze i części elektronicznej umieszczonej w aluminiowej obudowie, która może być plombowana. Elementem pomiarowym jest czujnik piezorezystancyjny oddzielony od medium przez membranę separującą. Pomiar ciśnienia dokonywany jest na poziomie membrany zanurzonej sondy (5 mm powyżej dna zbiornika). W zależności od rodzaju zbiornika (bezciśnieniowy lub ciśnieniowy) pomiar ciśnienia odniesiony jest do ciśnienia atmosferycznego lub ciśnienia wewnątrz zbiornika.

 


 

 

Sonda ultradźwiękowa

 

 

sonda ultradzwiekowa

 

 

Ultradźwiękowa sonda USP przeznacozna jest do pomiaru poziomu cieczy w zbiornikach otwartych i zamkniętych. Podczas pomiaru sonda nie ma bezpośredniego kontaktu zmierznym medium. Dzięki temu znajduje ona zastosowanie także przy pomiarach poziomu cieczy charakteryzujących się obecnością zanieczyszczeń i zawiesin. Może również służyć jako element składowy układu pomiaru przepływu w kanałach otwartych.

 

Zasada działania 

Pomiar poziomu za pomocą sondy ultradźwiękowej USP odbywa się na zasadzie pomiaru czasu pomiędzy wysłaniem impulsu pomiarowego a odebraniem echa. Czas ten przetwarzany jest przez elektronikę sondy na sygnał wyjściowy.

 


 

F.H.U. „RAVIS-2”

Włodzimierz Janoska

ul. Ordona 2

31-524 Kraków
NIP: 945-143-24-56

Godziny otwarcia:
pn-pt 9:00-17:00

tel: (12) 411-15-33

tel: (12) 413-13-33

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.